Zakup gazu pieprzowego

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się gaz pieprzowy. Wybór odpowiedniego gazu nie jest jednak prostym zadaniem, ponieważ na rynku dostępny jest w różnych formach. Jest to skuteczna pomoc podczas ataku obcej osoby. 

Rodzaje gazów pieprzowych

W tym artykule podpowiadamy jak wybrać gaz pieprzowy. Szczególnie kobietom poleca się zakup gazu pieprzowego, ponieważ są one słabsze fizycznie i przez to też bardziej narażone na atak ze strony mężczyzn. Kluczowe są takie parametry jak wielkość zbiorniczka, stężenie substancji aktywnej oraz zasięg. W sprzedaży można znaleźć gazy pieprzowe w formie cieczy oraz żelu. Występują też różne dysze rozpylające, dlatego warto się lepiej zapoznać z produktami tego typu. Wielkość gazu wybieramy w zależności od jego przeznaczenia. Kluczowa jest także możliwość dyskretnego przenoszenia gazu, ponieważ jego głównym celem jest oczywiście samoobrona. Dlatego nie może rzucać się w oczy, ale powinien być dyskretnie schowany. Musi być też w każdej chwili gotowy do użycia, dlatego lepiej mieć go zawsze pod ręką. Wielkość jest tu naprawdę ważna i nie można o tym zapominać. 

Wybór pojemności

Pojemność jest w dużej mierze uzależniona od naszych potrzeb indywidualnych. Jeżeli napastników jest więcej to wtedy potrzebna będzie większa pojemność. Najlepiej sprawdzają się jednak kompromisowe zachowania, dlatego opłaca się zachować szczególną ostrożność. Na wyposażeniu służb mundurowych także jest gaz pieprzowy. Przechowywany jest zazwyczaj w kaburze przeznaczonej specjalnie do tego celu. Największą pojemność ma oczywiście gaz w formie gaśnicy. Nie ma lepszego gazu, jeżeli chodzi o obronę domostwa. Siła działania gazu zależy od dwóch parametrów: OC oraz SHU. Substancją czynną w gazie pieprzowym jest OC, czyli inaczej kapsaicyna. Stężenie kapsaicyny powinno wynosić 10% i wtedy można mówić o dobrej jakości. Gazy pieprzowe mają też różny zasięg, o czym warto pamiętać przy zakupie. Niektóre z nich mają nawet zasięg równy 5 metrów, co jest niezwykle imponującym wynikiem. Warto mieć na uwadze, że gaz pieprzowy działa także na zwierzęta, takie jak dziki. Warto mieć wiedzę jak wybrać gaz pieprzowy, który będzie skuteczny.