Jak się bronić?

Osoby, którym zdarza się chodzić wieczorami po ulicach nie raz czuły się niepewnie. Nie raz zastanawiały się, czy nie warto było by kupić czegoś do samoobrony. Pytanie tylko co wybrać? Jedną z opcji jest gaz pieprzowy. Czy warto kupić gaz do obrony? 

Gaz pieprzowy jest bardzo wygodnym w użyciu narzędziem do obrony, który można kupić w każdym sklepie militarnym. Jest poręczny, łatwy do ukrycia, i co najważniejsze, łatwy w obsłudze.

Dlaczego warto mieć gaz? 


Sklep militarny może zaproponować zakup gazu pieprzowego, który posłuży do obrony w sytuacji zagrożenia. Nie jest on jeszcze w powszechnym użyciu, gdyż przeważnie kojarzy się z narzędziem, które może spowodować krzywdę, a nie służyć do obrony oraz poprawy komfortu osoby, która jest zmuszona chodzić wieczorami, czy przebywać w miejscach, które nie odznaczają się bezpieczeństwem. 

Gaz pieprzowy jest narzędziem, które ma zapewnić przewagę w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia. Użycie gazu nie powoduje zagrożenia życia u napastnika. Skutki, które odczuje napastnik po kontakcie z gazem pieprzowym to intensywne łzawienie, które nasili się przy tarciu oczu. Kaszel oraz spłycenie oddechu, zintensyfikowana praca ślinianek, czy bolesność skóry w obszarze twarzy, szyi, czy dłoni. 

Skutki, które odczuje napastnik nie są zagrożeniem dla jego życia. Gaz pieprzowy nie może wyrządzić trwałych szkód u napastnika. Dzięki użyciu gazu pieprzowego napadnięta osoba zyskuje cenne sekundy, które pozwolą na ucieczkę oraz wyjście cało z nieprzyjemnej lub groźnej sytuacji.