Petardy hukowe – dobra zabawa

Zabawa sylwestrowa kojarzy nam się z reguły z bardzo dobrą imprezą, którą często pamiętamy jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy. Jest to świetna okazja na spotkanie się całej grupki znajomych, która być może nie widziała się przez długi okres czasu. Wszyscy mają przecież swoje prace, rodziny, a także zajęcia, więc nie często mogą gdzieś z nami wyjść. Petardy hukowe to jedna z najczęściej kojarzących nam się z sylwestrem dni. Wszyscy kupują je w dzień pożegnania starego roku i starają się za pomocą ich użycia przywitać nowy rok w odpowiedni sposób.

Zalety petard

Jedną z głównych zalet petard hukowych jest wystrzał, który powoduje wydzielanie się wielu endorfin i adrenaliny. Nasze organizmy uwielbiają tego typu doznania, dlatego też petardy od wielu lat towarzyszą nam szczególnie podczas zakończenia roku. Petardy hukowe są coraz częściej zastępowane przez nowoczesne lasery, których pokazy przyciągają mnóstwo osób. Lasery mogą być jeszcze bardziej widowiskowe niż pokazy sztucznych ogni, czyli latających w górę petard.

Zalety laserów

Jako główne zalety laserów, dzięki którym organizowane są piękne pod kątem wizualnym pokazy, wymienia się przede wszystkim aspekty zdrowotne. Substancje uwalniające się z petard powodują często duże zanieczyszczenie, które co prawda po chwili opada z powietrza i nie zagraża zdrowiu, ale wielu osobom mimo wszystko to przeszkadza. Lasery są piękne do obserwowania za pomocą naszych oczu, lecz niestety nie wydają żadnych dźwięków i towarzyszy i modna muzyka.