Wielofunkcyjne paralizatory

Rynek urządzeń do samoobrony w Polsce stale się rozwija, oferując nowe rozwiązania mające na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się paralizatory połączone z innymi urządzeniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy praktyczne zastosowanie oraz narzędzie do samoobrony w jednym. Takim urządzeniem jest latarka z paralizatorem.

Wiele zastosowań

Wmontowany paralizator może posłużyć do ochrony zarówno przed ludźmi, jak i zwierzętami. Posiadając odpowiednio ograniczone napięcie nie stanowią dla napastnika zagrożenia życia, natomiast z powodu bardzo wysokiego napięcia są w stanie natychmiastowo go obezwładnić.

Część odpowiednio wykonanych latarek może też posłużyć jako kubotan. W takim wypadku możemy użyć latarki bezpośrednio na ciele napastnika. Chcąc robić to w sposób efektywny możemy zapisać się na specjalistyczny kurs obsługi kubotanu.

Oczywiście oprócz użycia latarki samoobrony możemy ją z powodzeniem stosować w czasie wypadów za miasto, czy też w mieszkaniu w przypadku awarii prądu. Dobre latarki z paralizatorem są zabezpieczone i nie stanowią zagrożenia dla posiadacza.

Nie daj się zwieść podróbkom

Na rynku dostępne są dobre jakościowo latarki w przystępnych cenach. Zwykle w sklepie z militariami możemy nabyć odpowiednią latarkę w cenie od minimum 100 PLN do 300 PLN. W wielu miejscach dostępne są sporo tańsze modele, aczkolwiek nie dajmy się zwieźć. Cena zwykłej latarki może być wyższa niż 50 PLN. Jeżeli ktoś w takiej cenie sprzedaje urządzenie ze wmontowanym paralizatorem możemy założyć, iż jest t podróbka.