Legalna ale niebezpieczna

Jak każdy z nas wie, broń jest niezwykle niebezpiecznym narzędziem, tym bardziej w nieodpowiedzialnych rękach. Nie bez powodu więc nabywanie i posiadanie broni regulowane jest przez różnorodne przepisy. W naszym kraju całkiem legalnie można zakupić różnego rodzaju pistolety, które nie są prawdziwymi pistoletami na naboje. I choć tego typu pistolety również mogą wyrządzić pewną krzywdę, to ich moc działania jest dużo niższa.

Gdzie kupić broń?

Pistolet gazowy to ten typ broni, na który w naszym kraju nie musimy posiadać specjalnego pozwolenia. Zwykle nabywany jest w celach obronnych (samoobrona) lub do różnego rodzaju gier zespołowych, które aktualnie są bardzo modne. Fani militariów z kolei nabywają pistolety gazowe w celach kolekcjonerskich. Bez względu jednak na przeznaczenie, ważne jest, by zapoznać się z obsługą takiego pistoletu, ponieważ nieumiejętnie wykorzystany może wyrządzić krzywdę.

Legalnie, czyli jak?

W naszym kraju legalnie można zakupić broń tylko u sprzedawców, którzy mają stosowne uprawnienia, zarejestrowaną działalność i spełniają jeszcze kilka innych wymogów. W przypadku, kiedy interesuje nas nielegalny zakup broni, należy mieć na uwadze to, że działanie takie jest nielegalne i karalne. Broń typu pistolet gazowy można bez problemu nabyć w sklepach z militariami. Pomimo mniejszej szkodliwości pistoletów gazowych i braku specjalnych pozwoleń, prawo reguluje pewne ogólne warunki ich używania.

Zgodnie z prawem

Wśród nich wymienia się bezwzględny zakaz strzelania do osób trzecich, jak i zwierząt, zakaz prowokowania przechodniów i innych.