Dlaczego nóż motylkowy jest najlepszy na wyprawy do lasu?

Wyprawy do lasu i w góry, na przykład by spędzić tam kilka dni i nocy z rzędu, to jeden z ekstremalnych sposobów spędzania wolnego czasu, który cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie lubią tego typu wyzwania i szukają odrobiny adrenaliny w swoim codziennym życiu, które bardzo często jest totalnie przewidywalne i po prostu nudne. Jaki nóż zabrać ze sobą na tego typu wyprawy? W końcu jakieś ostre narzędzie trzeba mieć chociażby ze względów bezpieczeństwa. Najlepiej w tym celu sprawdzi się treningowy składany nóż motylkowy.

Nóż motylkowy najlepszy na wyprawy outdoorowe

Nóż motylkowy to nieduży, jednak bardzo ostry nóż, który pierwotnie był używany do walki wręcz. To zatem naprawdę śmiercionośne narzędzie w rękach tych osób, które chcą go używać w takim celu. Dla wszystkich innych nóż tego typu może być po prostu doskonałym ostrym narzędziem, które zawsze warto mieć ze sobą na przykład podczas wyprawy do lasu czy w góry.  Kiedy człowiek zostaje sam w obliczu dzikiej i nieokiełznanej przyrody, dobrze jest mieć przy sobie jakieś narzędzie. Nóż motylkowy będzie idealny.

Parametry noża motylkowego

Jedna z najważniejszych cech tego typu noży to po prostu ich niewielki rozmiar. Noże te składają się, a po złożeniu mieszczą się praktycznie w każdej kieszeni, bo są naprawdę małe. Można zatem schować je do kieszeni w spodniach czy w bluzie lub kamizelce, a wcale nie odczuje się ich wagi. Doskonały mechanizm chroni przed zacinaniem się, a niezwykłe ostrze jest wytrzymałe i precyzyjne. Taki nóż może przydać się w bardzo wielu nieoczekiwanych sytuacjach, dlatego zawsze warto zabierać go ze sobą.