Jaka broń dla początkującego w ASG?

Największym problem początkującego w ASG jest wybór odpowiedniej repliki. Jest to kluczowe zadanie, gdyż wielu zniechęca się do tego hobby przez to, iż wybierają nieodpowiedni dla nich sprzęt. Co jest warte uwagi nowicjusza?

Strzelba

Najtańsze repliki na początek są napędzane ręcznie, gdyż za elektryczne i gazowe trzeba zapłacić znacznie więcej. Zwykła broń na kulki to konieczność ręcznego jej przeładowania po każdym wystrzale, a to znacznie obniża jej szybkostrzelność.

Jednak idzie to ominąć, kupując na początek strzelbę, którą możemy bardzo szybko przeładowywać nawet w biegu jedną ręką. Takie repliki mają dobrą moc, celność, a jeśli mamy silną rękę, to i dobrą szybkostrzelność.

Pistolet

Dla wielu zakup pistoletu na początek będzie dobrym pomysłem, gdyż jeśli później będą chcieli oni dalej się rozwijać w airsofcie, to będą mogli jej używać dalej, ale jako bocznej broni na kulki.

Zaletą tego typu replik jest to, że zwykle są tańsze niż większe modele, a co więcej, można za nie aż tak duże pieniądze, kupić replikę samopowtarzalną np. na gaz.

Elektryczna replika

Można kupić też elektryczną replikę, ale trzeba wiedzieć, że jeśli nie chcemy wydać pieniędzy w błoto, to warto wydać więcej na tego typu broń. Dobry „elektryk” to główna broń większości osób na strzelankach. Znakomitym pomysłem jest po prostu pooglądanie i przetestowanie tych modeli, które się nam podobają, właśnie korzystając z życzliwości innych graczy ASG. Dzięki temu dokładnie sprawdzimy, co nam odpowiada.