Czym różni się wiatrówka PCP od PCA

W Polsce jest bardzo duża moda na wiatrówki PCA i PCP, ale tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z tego, czym one między sobą się różnią. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na to i wiele innych pytań.

Czym charakteryzuje się wiatrówka PCP?

Wiatrówki PCP napędzane są sprężonym powietrzem, które zazwyczaj znajduje się w specjalnym kartuszu. Większość producentów wiatrówek PCP montuje kartusz pod lufą. Nowoczesne wiatrówki z napędem na sprężone powietrze pozwalają oddać nawet do kilkudziesięciu strzałów bez konieczności przeładowania. Olbrzymią zaletą wiatrówek PCP jest także to, że w ich przypadku nie ma odrzutu. W chwili obecnej jest to zdecydowanie najlepszy na rynku typ wiatrówek, ale niestety i najdroższy. Oryginalne wiatrówki PCP od renomowanego producenta mogą zagwarantować największą moc i precyzję podczas strzelania, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa.

Czym charakteryzują się wiatrówki PCA?

Wiatrówki PCA są bardzo zbliżone do wiatrówek PCP. Tutaj również strzały zostają oddane dzięki sprężonemu powietrzu, które zamontowane jest w zbiorniku pod lufą. Strzelanie odbywa się za pomocą specjalnej dźwigni z tłokiem. Dla osób początkujących jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ za pomocą wspomnianego tłoka można dowolnie regulować moc i prędkość wystrzelanych pocisków. Dużą zaletą wiatrówek PCA jest niski koszt eksploatacji. Niepotrzebne są także specjalne kartusze i pojemniki z gazem.