Jaką pałkę wybrać do samoobrony

Pałki policyjne są w chwili obecnej jednymi z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych narzędzi do obrony osobistej, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Prawidłowe uderzenie napastnika niemal zawsze kończy się jego obezwładnieniem, dlatego też warto zapisać się na dodatkowe szkolenia z jej obsługi.

Jaką wybrać pałkę policyjną

Wybierając pałkę policyjną do samoobrony należy zwrócić uwagę przede wszystkim na szybkość otwierania się, która jak łatwo się domyśleć ma bardzo duże znaczenie. Większość standardowych modeli wymaga dość silnego wstrząśnięcia, aby pałka policyjna się otworzyła. Niestety z praktycznego punktu widzenia oznacza to stratę 2-3 cennych sekund, przez co znacząco zmniejsza się efektywność obrony. Wstrząśnięcie pałką wymaga także odrobinę wolnego miejsca, dlatego też w zatłoczonym pomieszczeniu może pojawić się spory problem.

Pałki policyjne z systemem DiscLoc

Tradycyjna pałka policyjna zazwyczaj wyposażona jest w opisany powyżej system blokowania typu FritcionLock. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są nowoczesne pałki z systemem DiscLoc, za które niestety trzeba dodatkowo zapłacić. Jest to jednak inwestycja, która na pewno się zwróci. W przypadku systemu DiscLoc otwarcie pałki policyjnej jest natychmiastowe. Na uchwycie pałki znajduje się przycisk, którego naciśnięcie umożliwia błyskawiczne otwarcie pałki. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla kobiet i osób starszych.