Paralizator – skuteczna obrona dla kobiet

W sytuacji zagrożenia kobiety niejednokrotnie czują się bezbronne. Z pomocą przychodzą urządzenia, które stanowią skuteczną obronę, nie wyrządzając przy tym trwałego uszczerbku na zdrowiu, jednak skutecznie zniechęcające napastnika. Takim urządzeniem może być paralizator.

Droga do pracy może być bezpieczniejsza

Wiele kobiet przemieszcza się do pracy środkami komunikacji publicznej, takimi jak autobusy czy pociągi. Stanie na dworcu wcześnie rano nie należy do przyjemności. Do tego dochodzi jeszcze często konieczność przejścia pewnego odcinka na piechotę. Aby czuć się bezpiecznie warto mieć przy sobie paralizator, który będzie można wyciągnąć w razie potrzeby. Można go nosić w pokrowcu za paskiem i zawsze mieć pod ręką. Nie ma przy tym strachu, że przypadkowo się go uruchomi, gdyż posiada specjalną blokadę zabezpieczającą. Obok gazu łzawiącego może być skutecznym narzędziem samoobrony.

Wychodzenie wieczorem samotnie może być bezpieczniejsze

Czasem zdarza się, że na spotkanie towarzyskie kobieta idzie wieczorem sama. Jeśli droga prowadzi przez mniej uczęszczany teren posiadanie dodatkowego zabezpieczenia jest wręcz niezbędne. Warto znać podstawowe chwyty i być przygotowanym na ewentualny atak. Do takich sytuacji przygotowują kursy samoobrony. Poznanie odpowiednich chwytów da większą pewność, że w sytuacji zagrożenia będzie się mogło szybko sięgnąć po dodatkowe środki obezwładniające. Będzie możliwe użycie paralizatora czy gazu łzawiącego.