Rękojeść dla wymagających myśliwych

Dobra rękojeść jest tak samo ważna jak samo ostrze noża, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czas, aby wybrać idealny model, który służyć będzie nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania.

Skórzana rękojeść

Skóra, a dokładniej mówiąc sprasowane krążki skóry bezpośrednio nałożone na stalowy trzpień noża myśliwskiego jest klasycznym materiałem, który do dnia dzisiejszego ma bardzo wielu zwolenników. Skóra jako powszechnie wiadomo jest bardzo przyjemna w dotyku, dzięki czemu nóż myśliwski ma idealną przyczepność do dłoni. Skórzana rękojeść ceniona jest przede wszystkim ze względu na swoje walory estetyczne.

składany model noża myśliwskiego

Cord Wrap – rękojeść dla wymagających

Cord Wrap to wysokiej jakości rękojeść, która w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Nietypowy splot rękojeści nawiązuje do tradycyjnych mieczy japońskich. Cord Wrap może pochwalić się doskonałą przyczepnością do dłoni, ale niestety można łatwo go uszkodzić ostrymi przedmiotami.

G-10

Nowością na rynku jest profesjonalna rękojeść G-10, która jest niczym innym jak warstwą włókna szklanego zatopionego w żywicy epoksydowej. Rękojeść tego typu jest bardzo wytrzymała i odporna na uderzenia. Warto wspomnieć także i o tym, że nóż myśliwski z rękojeścią G-10 nie przewodzi prądu elektrycznego.