Rodzaje wiatrówek

Strzelectwo jest formą spędzania czasu, które stale zyskuje na popularności. Rywalizacja między znajomymi jest doskonałym sposobem na wprowadzenie odrobiny rywalizacji, ale także sposobem na nieco aktywniejsze spędzenie wspólnego czasu.
Nie zawsze jednak mamy możliwość wybrać się grupowo na strzelnicę, co rodzi pewien problem z dostępem do broni i odpowiednich warunków strzeleckich.

Strzelanie w domu

Rozwiązaniem tego problemu jest zakup wiatrówki. Jest to sprzęt, który dla osób posiadających niewielkie doświadczenie będzie znakomitym wyborem. Tanim, łatwo dostępny, względnie bezpiecznym, a przy tym nie dającym wcale mniej frajdy niż zwykła broń palna.
Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnego rodzaju modeli i typów wiatrówek. Najłatwiej jest je sklasyfikować po sposobie w jakim miota ona śrutem. Kierując się tym kryterium wymienić można wiatrówki CO2 i wiatrówki sprężynowe.

Różnice pomiędzy wiatrówkami

Wiatrówka CO2, jak sama nazwa wskazuje zasilana jest gazem, który ładuje się do wiatrówki w specjalnych nabojach w których został on sprężony.
Wiatrówki sprężynowe lub tzw łamane, ponieważ po każdym strzale trzeba na nowo naciągnąć sprężynę za pomocą „złamania” wiatrówki, strzelają poprzez przekazanie energii zgromadzonej w sprężynie na śrut.
Zwykle wiatrówki na CO2 są mniejsze i wyglądem przypominają zwykłą broń ręczna, podczas gdy wiatrówka spężynowa swoją budową bardziej zbliżona jest do długiej strzelby.