Rodzaje wykrywaczy metali

Wybierając nowy wykrywacz metali warto poważnie zastanowić się nad tym jaki sprzęt wybrać. Na półkach sklepowych można znaleźć wysokiej jakości sprzęty, które oparte są na różnych technologiach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze rodzaje wykrywaczy metali.

BFO

BFO to bardzo popularny wykrywacz metali, którego działanie opiera się przede wszystkim na zmianach drgań. Kiedy w pobliżu cewki pojawiają się metale, to uruchamiają się nietypowe drgania. Częstotliwość danego generatora zmienia się oczywiście w zależności od odległości. Największą zaletą wykrywaczy tego typu jest prosta konstrukcja, łatwa obsługa i bardzo przystępna cena.

wykrywacz metali produkcji Fisher

PI

Wykrywacze PI pracują z kolei w oparciu o nowoczesny generator impulsów. Wykrywacze tego typu oparte są na bardzo prostej zasadzie. Cewka generuje odpowiedni sygnał, który powoduje następnie odbiór przez echo. Niestety tego typu wykrywacze nie pozwolą ustalić z jakim metalem mamy do czynienia.

VLF i VLF-TR

VLF i VLF-TR to niezawodne wykrywacze metali, które pracują na bardzo niskiej częstotliwości, wykorzystując specjalny układ nadajnik-odbiornik. Gdy cewka nadawcza wykryje metal, to pojawia się zakłócenie sygnału. Godne uwagi są modele z funkcją dyskryminacji, dzięki czemu można selekcjonować wykrywane metale.